Instalace SafeQ client a tiskárny na Notebook s OS Windows 10

Návod naleznete i ve formě pdf: Instalace SafeQ client a tiskárny na Notebook WIN10

  1. Musíte si nainstalovat VPN připojení viz. návod: http://oit.mendelu.cz/podpora/site/virtualni-privatni-sit/26968-navod-pro-ms-windows-10
  2. Pokud nemáte instalovaný Framework 3.5 instalujte (většinou bývá nainstalovaný, zjistíte to přes Ovládací panely - Programy a funkce kde kliknete Zapnout nebo vypnout funkce systému) https://www.microsoft.com/cs-cz/download/details.aspx?id=21
  3. Stáhněte si instalační balíček MENDELU-SQ6_FSPclient.zip
    Ten si následně extrahujte.
  4. Spusťte: !_tiskarny_MENDELU.cmd ,( je nutné spustit instalaci jako správce, to uděláte tak, že v průzkumníku si najdete tento soubor zmáčknete pravé tlačítko myši a v otevřeném okně vyberete Spustit jako správce).
  5. Poté se spustí instalační skript, po jehož dokončení je tiskárna RICOH-TISK nainstalovaná.

Při odeslání dokumentu na tiskárnu RICOH-TISK se objeví okno, kde musíte zadat přihlašovací údaje jako do UIS

Přihlášení do YSoft SafeQ

Pokud potřebujete zjistit, kolik máte financí na tiskovém serveru nebo třeba chcete zrušit odeslanou úlohu, tak to zjistíte kliknutím v pravé části obrazovky dole na logo (YSoftSafeQ) pravým tlačítkem myši. Objeví se nabídka, kde vyberete Otevřít rozhraní koncového uživatele to vám spustí ve webovém prohlížeči stránku SAFEQ. (Může Vám to hlásit Tento web není zabezpečený tak klikněte podrobnosti a poté pokračovat na web)

Finance

 

Přihlášení do SafeQ

Po zadání svého uživatelského jména a hesla jako do UIS se přihlásíte a zde můžete zjistit kolik máte na účtu peněz a také zde můžete popřípadě i smazat nechtěnou tiskovou úlohu.

Uživatelský účet SafeQ

Návod pro Vás připravilo Oddělení koncových stanic OIT MENDELU.