Návod pro Vzory předmětů

Aplikace v UIS „Vzory předmětů"

Aplikace je dostupná pod záložkou „Základní údaje" u jednotlivých předmětů.

Kde najdu aplikaci Vzory předmětů

Vzor umožňuje seskupení různorodých aktivit z aplikací Záznamníku učitele v rámci jednoho předmětu a jejich následnou aplikaci do ostatních předmětů, které má vyučující dostupné v rámci aktuálního nebo budoucího období. Vzor může zahrnovat archy průběžného hodnocení, odevzdávárny, rozpisy témat, e-testy,
eLearningové osnovy a automatické hodnocení.

Vzor se založí v předmětu, ve kterém jsou připraveny potřebné aktivity pro výuku, jež se mají využít i v jiných předmětech. V jednom předmětu je možné připravit více vzorů s různými aktivitami (například pro cvičení, pro celý předmět).

Jak založit vzor

Postup tvorby – zdrojový předmět (ze kterého chceme kopírovat nastavení):

1. Kliknutí na tlačítko „Nový vzor".
  2. Výběr zdrojové skupiny studentů (přednáška, cvičení nebo všichni studenti).
  3. Pod záložkou „Zahrnout do vzoru" výběr aktivit, které se mají přenést.
  4. Pod záložkou „Výsledná podoba vzoru" možnost náhledu.
  5. Uložení nastavení kliknutím na tlačítko „Průběžně uložit vybrané aktivity".

Postup tvorby – cílový předmět (do kterého chceme kopírovat nastavení):

1. Kliknout na ikonu ve sloupci „Předloha" u zvoleného vzoru.
  2. Pod záložkou „Zahrnout do předlohy" kontrola a případná úprava parametrů.
  3. Pod záložkou „Výsledná podoba předlohy" možnost náhledu.
  4. Přenesení předlohy do předmětu v záložce „Přenést předlohu do předmětu", tlačítkem „Celou předlohu zkopírovat do předmětu" a následně „Potvrdit přenesení".

Přenesení předlohy

Návod v pdf zde.