Úložiště a jejich využití

Úložiště pro zaměstnance a studenty a jejich použití

Pokud potřebujete v rámci projektu uložit výzkumná data do datové repozitáře (např. Open Access články nebo potřebujete DOI), pokračujte prosím na stránky ÚVIS zde.

Kategorizace dat:

• naleznete zde

Typy dat:

• Soubory a dokumenty
  • Fotografie a videa
  • Databáze
  • Archivace a málo používaná data
  • Zálohy

Maximální velikost souboru:

Definováno, jak velké soubory můžete nahrát, neznamená, kolik místa je na úložišti.

• Malé soubory: Malé soubory mají obvykle velikost v řádu kilobytů až několika megabajtů. Sem patří například textové dokumenty, prezentace nebo malé obrázky.
  • Středně velké soubory: Středně velké soubory obvykle dosahují velikosti od několika megabajtů do několika desítek gigabajtů. Sem patří například videa ve standardním rozlišení, rozsáhlejší dokumenty s obrázky nebo rozsáhlé tabulky dat.
  • Velké soubory: Velké soubory mají obvykle velikost v řádu desítek gigabajtů až terabajtů. Sem patří například videa ve vysokém rozlišení, rozsáhlé datové sady nebo obrazy disku.
  • Velmi velké soubory: Velmi velké soubory představují extrémně objemná data, která mohou dosahovat velikosti terabajtů až petabajtů. Sem patří například rozsáhlé datové sady z vědeckých experimentů, videozáznamy s vysokým rozlišením nebo genetické sekvence.

Fyzická úložiště
Síťové disky (interní)
Cloudové řešení (smluvní)
Cloudové řešení (externí) - NEDOPORUČUJEME

Šifrování dat

Návod na šifrování dat: Naleznete zde pod Šifrování disků a zpráv; zde naleznete jednoduché šifrování pro Windows 7 a výše (nefunguje ve verzi Windows Home).

Upozorňujeme, že při ztrátě klíče zašifrovaných souborů univerzita nemůže pomoci při rozšifrování!