Záznamy a školení

Záznamy ze schůzek na MS Teams

Zde najdete videozáznamy ze školení pro uživatele Moodlu.

Úvodní seznámení s Moodlem

V této přednášce se seznámíte s novým prostředím Moodlu a základními funkcemi. Obsah přednášky:

• Úvod - Jak se do Moodlu přihlásit, jak získat práva na tvorbu kurzu, úvod k novému prostředí;
  • Jak vytvořit kurz - Využití šablon a základní nastavení;
  • Přidání studentů do kurzu a metody zápisu
  • Jak přidat obsah do kurzu - Jaké jsou možnosti (materiály, nahrávání souborů);
  • Hodnocení kurzu - Jak nastavit absolvování kurzu a hodnocení;
  • Informace o dalších mini seminářích a otázky;

Doplnění přednášky

K doplnění: Aby se nezapočítávaly prázdné známky (nevyplněné úlohy) do celkového hodnocení postupujte takto:
  1. V sekundárním zeleném menu klikněte na Známky a u kategorie známek (pokud nemáte žádnou vytvořenou, tak se bude jmenovat jako kurz) klikněte na Upravit. Obrázek zde.
  2. Dostanete se do úpravy kategorie známek, kde v sekci Kategorie známek klikněte na zobrazit více... a odškrtněte pokud tomu tak není: Do souhrnné známky zahrnout pouze neprázdné známky. Obrázek zde.
Je to záludně skryté nastavení, které může zamávat s celkovým hodnocením studenta v kurzu. Pokud si tvoříte v kurzu různé kategorie pro úlohy, tak je třeba zkontrolovat toto nastavení v každé z nich stejným způsobem. Popsáno v návodech zde.

Interaktivní materiály a SCORM balíčky

• Ukázkový kurz - ukázání praktických návodů
  • Tvorba SCORM balíčku a jeho upload
  • Interaktivní obsah v Moodlu

Známkování, hodnocení a absolvování kurzu

• Tvorba hodnocené činnosti (ukázka škálové známky)
  • Celkový přehled (Známky) z pohledu učitele a studenta
  • Změna váhy činností a představeni Nastavení hodnocení
  • Jak změníme typ známky viditelné pro studenta a jaké sloupce vidí (Nastavení hodnocení v kurzu)
  • Úprava celkového přehledu a představení škály, slovních známek, import/export
  • Absolvování kurzu, jeho povolení a nastavení
    • podmínky splnění v nastavení aktivity a přidání aktivity do absolvování kurzu

Doplnění přednášky

Doporučujeme se podívat na nastavení Kategorie známek, kde naleznete k čemu slouží a jak správně nastavit její známkování v Nastavení hodnocení.