Nové návody a Moodle 4.1 jsou tu!

31. 7. 2023

Došlo k velké změně e-learningu na univerzitě a to přechod na novou verzi Moodlu 4.1! Nové návody jsou již k dispozici, tak neváhejte a začněte prozkoumávat!

Moodle je open-source softwarová platforma, která slouží jako správce vzdělávacích kurzů a e-learningových prostředí. Jeho hlavním účelem je poskytovat online prostředí pro vzdělávání a správu kurzů, zejména ve formě distančního vzdělávání. Moodle slouží pouze jako doprovodná opora k UIS.

Tento týden proběhl upgrade Moodlu na novější verzi 4.1, která přináší výrazné zlepšení uživatelského prostředí! Více o změnách naleznete v předchozím článku Nový Moodle 4.1: Evoluce e-learningu na univerzitě!

S novým e-learningovým prostředím jdou v ruku ruce i nové návody, které se zaměřují na všechny uživatelské role! Na Moodlu se tedy neztratíte, ať už jste studentem, učitelem či zcela čerstvým uživatelem. Každému však doporučujeme projít záložku Moodle uživatele pro seznámení se s uživatelským rozhraním.

Pro učitele jsou připraveny podrobně rozepsané postupy, díky kterým nebudete mít problém s tvorbou kurzu ani s jeho nastavením. Pokud jste již zběhlým tvůrcem kurzu a nepotřebujete úvodní představení Moodlu učitele, poprosíme vás o přečtení Doporučení pro tvorbu kurzu.

Návody nejsou vyčerpávající a budou upravovány dle vašich dotazů a připomínek. Nebojte se nás kontaktovat na stránkách helpdesku!