Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

  • EN

Odbor informačních technologií

Povinnost dvoufaktorového ověření pro zaměstnance v UIS -- od 1.1.2024

4. 12. 2023

Nová povinnost pro zaměstnance!

Dovolujeme si Vás informovat, že v souladu s aktuální legislativou (Zákon o kybernetické bezpečnosti) je nutností aplikovat na univerzitě opatření ke zvýšení kybernetické bezpečnosti.

Jedním z nich je vyšší stupeň zabezpečení uživatelských účtů Univerzitního informačního systému metodou dvoufaktorové autentizace (2FA). Jedná se o další ověření Vašeho přihlášení pomocí mobilní aplikace nebo doplnění prohlížeče.

Pro snadné nastavení jsme připravili obrázkový návod: https://tech.mendelu.cz/34189-navod-pro-dvoufaktorove-overeni. Alternativní možností pro 2FA je také přihlášení pomocí identity občana.

Dovolujeme si Vás požádat o nastavení 2FA v UIS do 31.12.2023. Po tomto datu bude nastavení povinné pro vaši skupinu uživatelů a pro přístup do UIS se budete muset obrátit na systémového integrátora univerzity. V případě, že již máte dvoufaktorové ověření v UIS nastaveno, není potřeba podnikat žádné další kroky. V případě dotazů se neváhejte obrátit na https://helpdesk.mendelu.cz či helpdesk@mendelu.cz.

Děkujeme za pochopení a věříme, že společně budeme úspěšně čelit kybernetickým hrozbám.